Prošetali smo malim Stradunom u subotu i ponedjeljak. Dok vikendom puno građana dođe prošetati na Babin kuk turista baš i nema, a radnim danom skoro sve je pusto.
Većina gostiju u Dubrovnik kada izađu iz hotela, privatnog smještaja ili s kruzera krenut će prema staroj gradskoj jezgri. Bilo da je zbog preporuka ili zbog slika koje vide prije dolaska u grad, drugi dijelovi grada manje su im poznati. Pa tako i Babin kuk kojeg mnogi turisti nađu slučajno ili zato što je blizu hotela. Ovaj vikend na malom Stradunu mogao se vidjeti pokoji turist. Neki od njih rekli su nam kako su našli Babin kuk.
"Ovdje prolazimo kako bi došli do hotela, ali je tu i puno trgovina i slično, zato i idemo u tom smjeru. Znali smo već i prije da ovdje ima sadržaja, već smo imali tu informaciju. Cijeli dan, sve do sada, proveli smo u šetnji po gradu i po zidinama."
Carlos, Chile
"Koristimo Google karte. Tako sve nalazimo. Tražili smo nešto što je blizu jer odsjedamo u obližnjem hotelu. Ovdje ima dosta toga pa i trgovina, a to je ono što tražimo. Iznenadilo nas je što smo ovdje našli toliko toga pogotovo restorana jer smo mislili kako je to uglavnom u starom gradu."
Mark, Engleska
No kako nam građani koji rade na Babinom kuku kažu, unatoč sadržaju kao što su restorani, suvenirnice i mini marketi, vikendom se uglavnom ovim dijelom grada prošetaju građani. Babin kuk turistima još uvijek nije na karti To se vidi i po prizorima praznog šetališta i parka radnim danom kada neki drugi dijelovi grada vrve turistima.