Svečano otvorena izložba “Između tragova” Katarine Ivanišin! (FOTO)
trenutno vrijeme
DUBROVNIK
28.0°C
Vrijeme za 04.08.2026.
04.08.2026. Danas
Max. 28°C Min. 27°C
Vrijeme za 05.08.2026.
05.08.2026. Sri
Max. 31°C Min. 27°C
Vrijeme za 06.08.2026.
06.08.2026. Cet
Max. 32°C Min. 27°C
Dežurna ljekarna
Dežurna ljekarna
Ljekarna Gruž
CHF
CHF
0,932000
GBP
GBP
0,856330
USD
USD
1,153500
Svečano otvorena izložba “Između tragova” Katarine Ivanišin! (FOTO)
04.08.2026 | Fotogalerija
OTVORENA DO 30. KOLOVOZA

Svečano otvorena izložba “Između tragova” Katarine Ivanišin! (FOTO)

Autor: Libero Portal
Foto:
Sinoć je u Kontrapogonu u sklopu kompleksa TUP službeno otvorena samostalna izložba “Između tragova” autorice Katarine Ivanišin

U prostorima UTD Raguse d.d. ostat će otvorena sve do 30. kolovoza za sve zainteresirane posjetitelje tijekom dana. Umjetnica ovoga puta izlaže radove iz dviju novijih serija, Isto nebo i Prolaz. Izložba je rezultat višegodišnjeg istraživanja odnosa čovjeka i prirode te slikarskog medija kroz različite tehnike i materijale.

 

Publici su više na otvorenju rekli sama autorica Katarina Ivanišin, kustosica Petra Golušić i Nikolina Farčić, članica uprave UTD Ragusa d.d. Otvorenju je nazočili i Nina Obuljen Koržinek, ministrica kulture i medija Republike Hrvatske. Također su glazbeni performans imale čelistice Nina i Elza iz dua Luxe Strings Dubrovnik.

 

Serija Isto nebo, prethodno je predstavljena u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu i Zakladi Stelline u Milanu, a ovom prilikom je prvi put izložena dubrovačkoj publici. Serija Prolaz je nedavno predstavljena u Galeriji Flora u Dubrovniku, ali je sada zastupljena opsežnijim izborom radova; potom izložba seli u Galeriju umjetnina Narodnog muzeja Zadar.

 

Kustosica Golušić je zapisala kako “Izložba ulazi u raspravu mira koji je uvijek prisutan, te se iščitava između tragova u slici. U raznim oblicima rastvara se istost u različitosti. Praznina koja je uprizorena u pikturalnim scenama zapisana je kao metafizička pustinja svijeta, mjesto u kojemu ljudsko biće dobiva i živi neizmjerne i neprocjenjive blagodati. Meditativno, oštroumno i suptilno, autorica ulazi u ontološku portretistiku krajolika svijeta.”

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Ocijenite članak
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Zatvori
Pošalji