Pedesetak mladih iz župa sv. Andrije i Gospe Velike u Dubrovniku boravilo je od 19. do 25. travnja na hodočašću u Italiji, posjetivši Asiz, Rim i Loreto
U pratnji su im bili katedralni župnik don Marin Lučić i župni vikar don Ivan Galjuf, dok je hodočašće predvodio don Marinko Šljivić iz župe Svete Obitelji u Novoj Mokošici. Poseban naglasak tijekom putovanja stavljen je na temu mudrosti, kroz zajedničku molitvu i duhovno produbljivanje.
Put su započeli u Asizu, gdje su u bazilici Gospe od Anđela slavili misu te razgledali mjesto povezano sa životom svetog Franje. Obišli su i baziliku posvećenu tom svecu, poznatu po bogatoj umjetničkoj baštini, kao i crkvu u kojoj se nalazi tijelo blaženog Carla Acutisa.
Boravak u Rimu uključivao je obilazak najvažnijih znamenitosti Vatikana, među kojima i uspon na kupolu bazilike svetog Petra. Svakodnevno su slavili mise, a posebno se istaknula ona na oltaru svetog Josipa u samoj bazilici. Posjetili su i baziliku svetog Pavla izvan zidina, kao i druge poznate lokacije poput Španjolskog trga.
Tijekom boravka obišli su i Lateransku baziliku, razgledali Svete stube te crkvu svetog Petra u okovima, gdje su vidjeli poznatu skulpturu Mojsija. U programu su bili i Rimski forum te Koloseum, a jedna misa slavljena je i u kapelici hotela.
Pred kraj putovanja posjetili su Kalistove katakombe, gdje su uz razgledavanje imali i misno slavlje, što je na mnoge ostavilo snažan dojam. U Loretu su obišli svetište povezano s Nazaretskom kućom te se, ispunjeni dojmovima, uputili natrag kući.
Sudionici ističu kako im je ovo hodočašće donijelo bogato duhovno i zajedničko iskustvo, uz zahvalnost organizatorima i želju za novim sličnim putovanjima.