Sve je počelo svađom oko računa, a onda je otišao na benzinsku
vedro
trenutno vrijeme
DUBROVNIK
26.8°C
Vrijeme za 25.05.2026.
25.05.2026. Danas
Max. 28°C Min. 23°C
Vrijeme za 26.05.2026.
26.05.2026. Uto
Max. 30°C Min. 22°C
Vrijeme za 27.05.2026.
27.05.2026. Sri
Max. 26°C Min. 22°C
Dežurna ljekarna
Dežurna ljekarna
Ljekarna Gruž
CHF
CHF
0,911900
GBP
GBP
0,864180
USD
USD
1,159500
 Sve je počelo svađom oko računa, a onda je otišao na benzinsku
06.03.2018 | Crna kronika
MUŠKARAC ZAPALIO KAFIĆ U ŠIBENIKU

Sve je počelo svađom oko računa, a onda je otišao na benzinsku

Autor: Libero Portal
Foto: Ilustracija/ Dusan Mirkovic/PIXSELL
Muškarca terete zbog počinjenja kaznenog djela dovođenja u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom

Općinsko državno odvjetništvo u Šibeniku optužilo je 34-godišnjeg muškarca, tereteći ga da je u veljači zapalio kafić nakon što se posvađao s vlasnikom oko računa za piće,  pri čemu je osim kafića oštetio i fasadu zaštićene zgrade nekadašnjeg benediktinskog samostana sv. Katarine.

Tužiteljstvo tvrdi da je muškarac u nedjelju 11. veljače u Šibeniku, nakon svađe s vlasnikom kafića otišao na benzinsku postaju i kupio kanistar, 10-ak litara goriva i upaljač pa se nakon radnog vremena vratio do štekata kafića, gdje je polio benzinom te zapalio stolice i stolove koje je prethodno složio na hrpu.

Vatra je ubrzo zahvatila cijeli štekat na kojem izgorjeli stolovi, stolice, suncobrani i ostali inventar, dok su u unutrašnjosti nagorjeli zvučni sustav, električne instalacije i inventar. Zbog vatre i topline popucala su stakla i nagorjela drvenarija na vratima i prozoru.

Ugostiteljski objekt smješten je u prizemlju zgrade nekadašnjeg benediktinskog samostana sv. Katarine pa je u požaru zacrnjena i napuknuta kamena fasada tog zaštićenog kulturnog dobra.

Vlasniku ugostiteljskog objekta muškarac je napravio štetu procijenjenu na 300 tisuća kuna, a Republici Hrvatskoj 60 tisuća kuna, objavilo je tužiteljstvo, koje je zatražilo produljenje istražnog zatvora protiv okrivljenika zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela.

Račun zbog kojeg se optuženik posvađao s vlasnikom kafića napravljen je desetak dana prije nego što je zapalio kafić.

Muškarca terete zbog počinjenja kaznenog djela dovođenja u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom.



Izvor: Jutarnji.hr

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Ocijenite članak
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Zatvori
Pošalji